En İyi Romantik Manga “Ladies on Top” Son Bölümünü Yayınladı!

Sıradaki içerik:

En İyi Romantik Manga “Ladies on Top” Son Bölümünü Yayınladı!

e
sv

2022 Anime Önerileri! İşte Sizin için Derlediğimiz 5 “2022 Animesi”

510 okunma — 04 Mayıs 2022 16:08
2022 Anime Önerileri! İşte Sizin için Derlediğimiz 5 "2022 Animesi"

“2022 Anime” Kavramı Nedir?

Değişen teknoloji ile günümüz animeleri; karakter, mekan, efekt ve diğer bakımlardan artık çok kaliteli. Yani “2022 Anime Kavramı” kısaca animelerin kalitelerinin daha da arttığı, izleyici deneyiminin tavan yaptığı bir kavramdır. Peki 2022 animelerini genelleştirirsek, hepsinin ortak noktası nedir? Hemen sıralayalım:

  • Çözünürlüklerinin Yükselmesi
  • Karakter Tasarımları ve Müziklerinin İlgi Çekici ve Kaliteli Olması
  • İzleyicinin bilinçaltını daha da iyi yönde etkilemesi (Hayal kurmayı artırması) (Tabii kötü yönde de etkileyebiliyor, ani duygu değişimleri gibi.)

Bunlar genel özellikleriydi, peki sizce 2022 animelerinde değişik bir özellik var mı? Genel anime kavramından uzaklaşılıyor mu? Discord adresimize gelerek tartışabilirsiniz.

BUNA DA GÖZ ATIN!: Jujutsu Kaisen 0 Dünya Çapında Tüm Zamanların En Büyük 7. Anime Filmi Oldu!

2022 Anime Önerileri (5 ANİME!)

Demon Slayer (Kimetsu no Yaiba): Yuukaku-henDemon Slayer (Kimetsu no Yaiba): Yuukaku-hen

Mugen Tren‘i olayının yıkımı, İblis Katledici üyeleri üzerinde hala ağır bir yük taşır. Üyelerin iyileşmeleri için zaman verilmiş olmasına rağmen, kötüler asla uyumadığı için hayat devam etmelidir. Bu sezonda kısır bir iblis Yoshiwara Eğlence Bölgesi‘nin çekici kadınlarını korkutur. Ses Sütunu, Tengen Uzui ve üç karısı bu görevi üstlenir ve Yoshiwara Eğlence Bölgesine sızarlar… Ancak, kısa süre sonra Tengen Uzui, eşleriyle olan bağlantısını kaybettiğinde, eşlerinin yakalanmasından korkar ve bölgenin en önemli evlerine sızmak ve iblisi bulmak için Tanjiro Kamado, Zenitsu Agatsuma ve Inosuke Hashibira‘nın yardımına başvurur.

İLGİLİ İÇERİKLER  Jujutsu Kaisen ve Dog & Scissors Pazartesi Yayınlandı!

Demon Slayer (Kimetsu no Yaiba): Yuukaku-hen

Yuusha, Yamemasu (I'm Quitting Heroing)Yuusha, Yamemasu (I’m Quitting Heroing)

Dünyayı kurtardıktan sonra, en güçlü kahraman Leo, barışçıl insan dünyasında aranmayan biri oldu. O, çok güçlüydü. İnsanlar tarafından istenmedi ve ülkenin kralı tarafından ülkeden sürgün edildi. Bu süreçte Leo, hayatta kalmak için yendiği ve yeniden inşa edilmesi gereken Demon King’s Army‘de bir iş arar.

Ordunun pek çok sorunu vardı: çok fazla iş, mali sıkıntılar vb. Bu durumu gören Leo, gücünü kullanarak işleri daha iyi hale getirmeye başlar. Leo, Echidna ile tekrar karşılaşır ve ona neden insan dünyasını işgal ettiğini sorar ve beklenmedik bir hikâye başlar…

 

Yuusha, Yamemasu (I'm Quitting Heroing)

Spy x Family HaberleriSpy x Family

Twilight (Alacakaranlık)” olarak tanınan ajan için, barış için hiçbir düzen çok uzun ve imkansız değildir. Westalis‘in profesyonel ajanı olarak çalışan Twilight, aşırılık yanlılarının komşu ülke Ostania ile bir savaş başlatmasını önlemek için yorulmadan çalışır. Son görevi için, kendi oğlunun okuluna sızarak “Ostanlı PolitikacıDonovan Desmond‘u araştırmalıdır. Böylece ajan, kariyerinin en zor göreviyle karşı karşıyadır: evlenmek, çocuk sahibi olmak ve evcilik oynamak.

Twilight veya -gerçek adıyla- “Loid Forger“, tatlı ve mütevazı yetim Anya‘yı evlat edinir. Bir eş olarak, -arkadaşlarını etkilemek için sahte bir ortağa ihtiyaç duyan- dalgın ve yorgun bir ofis çalışanı olan Yor Briar‘a rastlar. Ancak, gizli bir kimliğe sahip olan tek Loid (Twilight) değildir. Eşi olduğu Yor Briar, aslında “Dikenli Prenses” rolünde bir ölümcül suikastçıdır. Onun için Loid (Twilight) ile evlenmek mükemmel bir uyumluluk oluşturuyor. Ayrıca, Anya göründüğü gibi sıradan tatlı bir kız değildir; o bir esperdir. Akıl okumasını sağlayan gizli deneylerin ürünüdür. Bu özelliği sayesinde ailesinin gerçek kimliğini öğrense bile Anya, yeni ebeveynlerinin havalı gizli ajanlar olduğunu öğrendiği için çok heyecanlı! Elbette onlara asla söylemeyecek. Bu eğlenceyi mahveder…

İLGİLİ İÇERİKLER  Jujutsu Kaisen 0 Filmi İnternete Düştü ve Linki Paylaşıldı!

Forgers” ailesi, -casus, suikastçı ve esper- kendi işlerini gerçekleştirirken bir aile gibi hareket etmelidir. Bu taklitçiler evcilik oyunu oynasalar da, yakında ailenin kan bağından çok daha fazlası olduğunu anlayacaklar.

BUNA DA GÖZ ATIN!: Spy x Family Mangası Gelecek Baharda 1. Aşama Müzikalini Gerçekleştirecek!

Spy x Family Haberleri

Shijou Saikyou no Daimaou, Murabito A ni Tensei suruShijou Saikyou no Daimaou, Murabito A ni Tensei suru

Tüm zamanların en güçlü ve asil varlığı olan İblis Lordu Varvatos, hayatının sıkıcı ve zekvsiz olduğunu düşünüyor. Sorunları kendi eline alıp reenkarne olmaya karar verdiğinde, büyülü gücünü dünyaya göre mükemmel bir ortalama dereceye indirir. Ancak modern dünyadaki herkesin cehennem gibi zayıf olacağını tahmin etmesine imkan yoktur, bu da bir kez daha tamamen yenildiği anlamına geliyor! İblis Lordu Varvatos, “Ard” adı altında yeniden doğdu. Ona yaklaşan kadınlar ve kraliyet ailesi onun bir sonraki kral olması için yalvarıyor ve eski bir köle onu öldürmeye çalışıyor. Ancak Ard, nihai hedefine ulaşmak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek!

Shijou Saikyou no Daimaou, Murabito A ni Tensei suru

Kawaii dake ja Nai Shikimori-sanKawaii dake ja Nai Shikimori-san

Shikimori harika bir kız arkadaş gibi görünüyor: sevimli, etrafına eğlence saçan, olmak istediğinde tatlı… ama doğru koşullar altında ortaya çıkan havalı bir karanlık tarafı var. Bu tarafı ortaya çıkınca, erkek arkadaşı Izumi, etrafta olmayı çok seviyor! Özelliği ise Shikimori ne istediğini ve onu nasıl elde edeceğini biliyor ve bir anda tatlılıktan havalıya dönüşebiliyor!

İLGİLİ İÇERİKLER  Fate/strange Fake Serisi 31 Aralık'ta Anime Oluyor!

Ayrıca Kawaii dake ja Nai Shikimori-san serisi MyAnimeList üzerinde bir çok oy alarak ana karakteri olan Shikimori bir çok oy toplamış, 2022’nin en iyi anime kızlarından birisi olarak seçilmilştir. Bu animeyi izleyerek ödüllü anime karakterlerine bakabilir, siz de değerlendirebilirsiniz.

 

Kawaii dake ja Nai Shikimori-san

Liste tamamen arsen1k tarafından oluşturulmuştur. (2022 animeleri arasında en güzelleri seçilerek) Siz de sevdiğiniz animeleri önermek istiyorsanız Animeciniz sitesinin discord adresine gelebilirsiniz.

Kaynaklar: MAL

2022 Anime Önerileri Tam Liste:

  • Demon Slayer (Kimetsu No Yaiba): Yuukaku-hen
  • Yuusha, Yamemasu
  • Spy x Family
  • Shijou Saikyou no Daimaou, Murabito A ni Tensei suru
  • Kawaii dake ja Nai Shikimori-san
  • Dısqus Yorumlar