içinde , ,

After-School Hanako-kun Spinoff Mangası Ekim Ayında Kısa TV Animesi Oluyor!

Square Enix ve TBS Perşembe günü Iro Aida‘nın After-School Hanako-kun (Hōkago Shōnen Hanako-kun) spinoff mangasının 12 Ekim’de TBS’de prömiyeri yapılacak kısa bir televizyon animesine ilham verdiğini duyurdu. Crunchyroll, animeyi; Kuzey Amerika, Orta Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Okyanusya, Orta Doğu, BDT ve Hindistan’da aynı gün ancak Japonya prömiyerinden önce saat 14:00’te yayınlayacağını duyurdu.

© あいだいろ/SQUARE ENIX・「放課後少年花子くん」製作委員会

Anime, Toilet-Bound Hanako-kun televizyon animesinden geri dönen bir oyuncu kadrosuna sahip olacak.

Masaki Kitamura (Gundam 00 yardımcı yönetmeni) Lerche ve Studio Hibari‘de animeyi yönetiyor ve Kazuma Nagatomo serinin senaryolarından sorumlu. Aya Higami hem karakter tasarımcısı hem de baş animasyon yönetmeni. Mizuho Shimada kompozit görüntü yönetmenidir. Hiroshi Takaki, Toilet-Bound Hanako-kun animesinden müzik bestecisi olarak geri dönüyor.

Diğer personel üyeleri şunlardır:

  • Renk Tasarımı: Saki Tada
  • Kurgu: Kazuo Kajikawa
  • Müzik Prodüksiyonu: Pony Canyon
  • Ses Yönetmeni: Satoki Iida
  • Kayıt Mühendisi: Tatsuhiro Aman
  • Kayıt Stüdyosu: studio tronc
  • Ses Prodüksiyonu: HALF H-P STÜDYO
  • Animasyon Yapımcısı: Ryō Nishimura
After-School Hanako-kun Spinoff Mangası Ekim Ayında Kısa TV Animesi Oluyor!
© Iro Aida, Square Enix, Yen Press

Yen Press spinoff mangayı İngilizce olarak yayınladı ve hikâyeyi şöyle anlatıyor:

Hayalet Hanako-kun ve ölümlü asistanı Nene Yashiro genellikle Kamome Akademisi‘ndeki çeşitli doğaüstü olayları çözmekle meşguldürler, ancak tüm bunlara ara verdiklerinde zamanlarını nasıl geçirirler? Gelin ve Toilet-Bound Hanako-kun‘un karakterlerinin okul sonrası rahat günlerinde neler yaptıklarını görün!

Aida, mangayı Şubat 2018‘de pixiv Comic‘te başlattı ve Ekim 2021‘de 25. bölümle sonlandırdı. Square Enix, Ağustos 2019‘da manga için bir derlenmiş kitap cildi yayınladı. Yen Press, cildi Nisan 2021‘de İngilizce olarak yayınladı.

İLGİLİ İÇERİKLER  Jujutsu Kaisen Manga Bölüm 236 Spoilerları: Gojo Satoru Öldü Mü?

Iro Aida‘nın Toilet-Bound Hanako-kun (Jibaku Shōnen Hanako-kun) mangasının televizyon anime uyarlamasının resmi web sitesi geçtiğimiz Aralık ayında anime projesinin “yeniden başladığını” duyurdu.

Anime, Ocak 2020‘de Japonya‘da prömiyerini yaptı. Gösterinin 12 bölümü vardı. Funimation, seriyi İngilizce dublajlı ve İngilizce altyazılı olarak yayınladı.

Yen Press mangayı dijital olarak yayınlıyor ve hikâyeyi şöyle anlatıyor:

“Hanako-san, Hanako-san…orada mısın?”

Kamome Akademisi‘nde, okulun Yedi Gizemi hakkında çok sayıda söylenti vardır ve bunlardan biri de Hanako-san‘dır. Eski okul binasının üçüncü katındaki kızlar tuvaletinin üçüncü bölmesinde yaşadığı söylenen Hanako-san, çağrıldığında her dileği yerine getirmektedir. Romantizm hayalleri kuran, okült seven liseli bir kız olan Nene Yashiro, bu perili tuvalete girer ancak orada karşılaştığı Hanako-san hiç de hayal ettiği gibi değildir! Kamome Akademi‘nin Hanako-san‘ı… bir erkek!

Aida, mangayı 2014 yılında Square Enix‘in “G Fantasy” dergisinde yayınlamaya başladı. Square Enix, manganın 18. derlenmiş kitap cildini 26 Ağustos‘ta gönderdi. Yen Press 16. cildi 4 Ekim‘de yayınladı.

Kaynaklar: Comic NatalieCrunchyroll (Kyle Cardine)

Ne düşünüyorsun?

Yazar Rapture

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Naoko Kodama Yeni Yuri Manga'sını 15 Eylül'de Yayımlıyor!

Naoko Kodama Yeni Yuri Manga’sını 15 Eylül’de Yayımlıyor!

Bleach: Thousand-Year Blood War Animesinin Part 2'si 30 Eylül'de 1 Saatlik Özel Bölümle Sona Eriyor!

Bleach: Thousand-Year Blood War Animesinin Part 2’si 30 Eylül’de 1 Saatlik Özel Bölümle Sona Eriyor!