Mutlaka Okumanız Gereken 10 Manhwa Önerileri!

Sıradaki içerik:

Mutlaka Okumanız Gereken 10 Manhwa Önerileri!

e
sv

Bungo Stray Dogs, Osamu Dazai ve Chūya Nakahara’nın Geçmişleri Hakkında Yeni Manga Çıkartıyor!

148 okunma — 09 Temmuz 2022 19:54
Bungo Stray Dogs, Osamu Dazai ve Chūya Nakahara'nın Geçmişleri Hakkında Yeni Manga Çıkartıyor!

Bungo Stray Dogs, Osamu Dazai ve Chūya Nakahara'nın Geçmişleri Hakkında Yeni Manga Çıkartıyor!Bungo Stray Dogs Yeni Manga Çıkarıyor!

Kadokawa’nın Shōnen Ace dergisinin “Ağustos” sayısında geçen cuma günü, Kafka Asagiri ve Sango Harukawa’nın Bungo Stray Dogs hafif romanının Bungo Stray Dogs: Dazai, Chūya, Jūgosai (Dazai ve Chūya 15 yaşında) adlı yeni bir spinoff mangaya ilham kaynağı olduğu ortaya çıktı. Manga, Ağustos 2019’da piyasaya sürülen aynı ismin hafif romanına dayanıyor ve Osamu Dazai ve Chūya Nakahara karakterlerinin geçmişini araştırıyor. Shiwasu Hoshikawa, temmuz ayından sonra mangada başlayacak olan mangayı çiziyor.

Hoshikawa, Bungo Stray Dogs BEAST romanının manga uyarlamasını Aralık 2019’da Shōnen Ace’de başlattı ve 26 Ocak’ta sona erdi. Bungo Stray Dogs BEAST hafif romanı Nisan 2019’da Japonya’da sevk edildi.

Bu yan ürün, 7 Ocak’ta Japonya’da vizyona giren canlı aksiyon Bungo Stray Dogs the Movie: Beast filmine ilham kaynağı oldu.

Bungo Stray Dogs ana mangası’nın ilk televizyon anime uyarlaması, Nisan ile Haziran 2016 arasında yayınlandı ve Crunchyroll, seriyi Japonya’da yayınlandığı gibi kendi sitesinde yayınladı. Animenin ikinci 12 bölümlük serisi Ekim ile Aralık 2016 arasında yayınlandı ve Crunchyroll, seriyi yayınlandığı gibi tekrar sitesinde yayınladı. Funimation ve Crunchyroll, Mart 2018’de seriyi İngilizce dublajlı bir ev videosunda yayınladı. Animenin üçüncü sezonunun prömiyeri Nisan 2019’da yapıldı, Crunchyroll ve Funimation, sezonu yayınladı.

İLGİLİ İÇERİKLER  The Maid I Hired Recently Is Mysterious Mangası Anime Oluyor!

Kanaineko’nun Bungo Sokak Köpekleri Wan! (Bungo Stray Dogs Ruff!) spinoff mangası, Ocak 2021’de prömiyeri yapılan bir televizyon animesine ilham kaynağı oldu. Crunchyroll ve Funimation, animeyi Japonya’da yayınlanırken yayınladı.

Bungo Stray Dogs: Dead Apple adlı bir anime filmi Mart 2018’de Japonya’da gösterime girdi. Crunchyroll, filmi Eylül 2018’de yayınlamaya başladı ve Funimation, filmi Haziran 2019’da yayınlamaya başladı. Yen Press, manga ve roman serisini İngilizce olarak yayınlıyor. Anime yeni bir sezon alıyor. Crunchyroll, yeni sezonu Japonya’da çıktığı an yayınlayacak.

Kaynak: Shonen Ace Ağustos sayısı & MyAnimeList

Ayrıca yeni açılan ansiklopedi bölümümüze bakabilirsiniz: Tıkla ve Ansiklopedi’ye git!

  • Dısqus Yorumlar