The Rising of the Shield Hero Sezon 2 Geliyor!

Sıradaki içerik:

The Rising of the Shield Hero Sezon 2 Geliyor!

e
sv

Ecchi Nedir? Ecchi Anime Nedir? En İyi Ecchi Animeler!

517 okunma — 11 Mart 2022 14:11
Ecchi Nedir? Ecchi Anime Nedir? En İyi Ecchi Animeler!

Ecchi Nedir? Ecchi Anime Ne Demek?

KISACA:

Ecchi: kelime anlamı sapıktır. çıplaklık ve erotizme ait görüntüler bulunur. Gereğinden daha fazla abartılmış göğüsler, iç çamaşırların görünmesi, tatmin edici görüntülerin olduğu ve bu görüntülerin erkek karakteri ve izleyeni tatmin etmesidir. Bir çok anime “ecchi” kategorisindedir. Ayrıca “En Çok İzlenen Anime Kategorileri” arasında yer alır.

Ecchi Nedir?

Ecchi, hentai (romaji’de yazıldığı gibi) kelimesinin ilk harfi olan “H” harfinin Japonca telaffuzundan türetilmiştir. Ecchi, Japoncada “sapık” demenin başka bir yoludur, ancak çağrışımı hentai kadar güçlü değildir. Çok fazla cinsel mizah içeren ancak doğrudan pornografi içermeyen animelere genellikle ecchi denir.

Ecchi ve Hentai Arasındaki Fark:

Yukarıda da bahsettiğim gibi, Ecchi, Japoncada “sapık” demenin başka bir yoludur, ancak çağrışımı hentai kadar güçlü değildir. Ecchi ve Hentai arasında çok büyük farklar vardır. Ecchi animelerde genellikle cinsel organlar sansürlenir ya da iç çamaşır veya bikini ile kapatılır. Hentai animelerde tamamen açık bir şekildedir. Hiç bir sınırlama yoktur. Bir diğer husus ise ecchi animelerde az bir olanak ile cinsel ilişkiler bulunur. (Genellikle ana karakter tatmin edilir ancak hiç bir zaman ilişki yaşanmaz. (E.N: Gösterip de vermemek bu olsa gerek :D)) Çoğu izleyenler de bu yüzden gerçekten sinirlenebilir.

İLGİLİ İÇERİKLER  Arifureta Shokugyō de Sekai Saikyō Animesinden Yeni OVA!

BUNA DA GÖZ ATIN!: The Rising of the Shield Hero Sezon 2 Geliyor!

En İyi Ecchi Animeler:

Highschool DxD: Açık ara (çoğu kişiye göre) en popüler ecchi anime olarak geçer. Toplam 4 sezonu bulunur. (ekstra special bölümleri de var) İzlerken heyecanlandıran animeler listesinde yeri vardır.

HİGHSCHOOL DXD ÖZET:

Lise öğrencisi olan Issei Hyoudou, hayatında üretken hiçbir şey yapmayan (boş bir lise öğrencisi), kadınları gözetleyen ve bir gün kendi haremine sahip olmayı hayal eden sıradan bir sapkın ergendir. Güzel bir kız ona çıkma teklif ettiğinde, Issei’yi vahşice öldüren düşmüş bir melek olduğu ortaya çıksa da, işler iyiye gidiyor gibi görünüyor! Bununla birlikte, birinci sınıf bir şeytan olan güzel son sınıf öğrencisi Rias Gremory, onu hizmetçisi olarak canlandırıp Issei’yi okulun Okült Araştırma Kulübü’nün saflarına dahil ettiğinde, hayatında ikinci bir şans elde eder.

Yeni hayatına yavaş yavaş uyum sağlayan Issei, meleklerin ve şeytanların şiddetli dünyasında hayatta kalabilmek için eğitim almalı ve savaşmalıdır. Her yeni macera, yeni yoldaşlarıyla birçok komik (ayrıca riskli ve şehvetli) anlara yol açarken, yeni hayatını arkadaşlarından ve ailesinden bir sır olarak saklar.

İLGİLİ İÇERİKLER  Tensei Shitara Slime Datta Ken Film Fragmanı Yayımlandı!

Kakegurui: Dünyanın en iyi “Okul Ecchi” animelerinden birisidir. Konusu “kumar” olan bu anime, çıktığından bu yana oldukça popülerdir. Ayrıca en iyi ecchi animelerden de birisidir.

BUNA DA GÖZ ATIN!: Tensei Shitara Slime Datta Ken Film Fragmanı Yayımlandı!

KAKEGURUİ ÖZET:

Birçok okulun aksine, Hyakkaou Özel Akademisine katılmak öğrencileri gerçek dünyadaki zamanlarına hazırlar. Öğrencilerin çoğu dünyanın en zengin insanlarının çocukları olduğu için, akademinin onu diğerlerinden ayıran tuhaflıkları ve riskleri var. Gündüzleri, öğrencilerini tarih, dil ve benzeri konularda eğiten normal bir okuldur. Ancak geceleri kumarhaneye dönüşerek onları parayla uğraşma ve insanları manipüle etme sanatında eğitir. Para güçtür; oyunlarda zirveye çıkanlar okulun en tepesinde yer alır!

Görünüşe göre saf ve güzel bir transfer öğrenci olan Yumeko Jabami, Hyakkaou’nun özel sistemini denemeye hazır. Diğerlerinin aksine, kazanmak için değil, kumarın heyecanı için oynuyor ve onun sınırda çılgın kumar tarzı masaya çok fazla yeni kart getirebilir!

Shokugeki no Souma: Kısaca yemek savaşları konusu ile bilinen bu anime, ayrıca ecchi kategorisine de girer. En sevilen ecchi animelerden birisidir. Ecchiyi abartmadan veren, tadında serilerin en iyilerindendir.

SHOKUGEKİ NO SOUMA ÖZET:

Souma Yukihira, Yukihira Lokantasında babası ve annesi ile yemek pişirir. Babasının restoranında sos şefi olarak, mutfak uzmanlığını geliştirmek ve müşterilerini şaşırtmak ve yeni tarifler bulmak için yıllarını harcar. Bu süreçte annesi ölür ve babası ile yalnız kalır. Souma Yukihira, bir gün babasını geçip, ondan daha iyi bir şef olmayı ve restoranı devralmayı hedefler Ani bir karar ile Jouichirou’nun New York’ta bir iş bulmak için dükkanı kapattığını öğrendiğinde şok olur.

İLGİLİ İÇERİKLER  Arifureta Shokugyō de Sekai Saikyō Animesinden Yeni OVA!

Souma, babasıyla birlikte çalışmak yerine, kendisi birden öğrencilerinin sadece yüzde 10’unun mezun olduğu prestijli Tootsuki Aşçılık Akademisi’ne kaydolurken bulur. Okul “Shokugeki” ile ünlüdür. Shokugeki; öğrenciler arasında, genellikle tartışmaları çözmek ve kulüpleri devralmak için kullanılan yemek pişirme yarışmasıdır.

Akademinin acımasız müfredatı ve kıyasıya rekabet eden öğrenci topluluğu, hayallerini gerçekleştirmek için bir şansa sahip olmak istiyorsa, tehlikeli çevrede gezinmeyi öğrenmesi gereken genç şefi bekliyor. Ama tek başına yetenek onun zirveye çıkmasına izin vermeye yeter mi?

Ecchi Anime Listesi:

 • Seitokai Yakuindomo
 • Boku wa Tomodachi ga Sukunai
 • Prison School
 • Shinmai Maou no Testament
 • Kuzu no Honkai
 • Mayo Chiki!
 • Kiss X Sis
 • Kanokon
 • Golden Boy
 • Sekirei
 • Highschool of the Dead
 • Kampfer
 • Freezing

Bazı bilgi kaynakları:

https://myanimelist.net/

 • Dısqus Yorumlar