içinde ,

En İyi Anime Listesi 2022

En İyi Anime Listesi 2022

En İyi Anime Listesi 2022 konumuza hoş geldiniz. Bugün, sizlere 2022’nin en iyi animelerini derledik. Umarım okurken eğlenirsiniz. Bu ve bunun gibi bir sürü içerik için bültenimize abone olabilir, discord adresimize gelebilirsiniz. Keyifli okumalar!

1. Spy x Family

Spy x Family Haberleri

Yolsuz politikacılar, çılgın milliyetçiler ve diğer savaş kışkırtıcı güçler, komşu ülkeler Ostania ve Westalis arasındaki ince barış kaplamasını sürekli olarak tehlikeye atıyor. Entrikalarına rağmen, ünlü casus ve kılık değiştirme ustası “Alacakaranlık”, hiçbir çocuğun savaşın dehşetini yaşamaması umuduyla tehlikeli görevleri birbiri ardına yerine getirir.

Hareketli Ostania şehri Berlint’te Twilight, saygın bir psikiyatrist olan “Loid Forger”ın takma adını kullanır. Ancak asıl amacı, oğullarının okulunda, prestijli Eden Academy’de nadiren görünen ünlü politikacı Donovan Desmond hakkında istihbarat toplamaktır. Evlenmemiş belediye memuru Yor Briar’ın karısı olarak hareket etmesini sağlayan ve altı yaşındaki meraklı yetim Anya’yı kızı olarak evlat edinen Loid, büyük planını yürürlüğe koyar. Anya’yı Eden Academy’ye yazdıracak, burada Loid onun başarılı olmasını umar ve ona Donovan’la şüphe uyandırmadan tanışma fırsatı verir.

Ne yazık ki Loid için, yetenekli bir adam bile sevgi dolu bir baba ve koca figürünü oynamakta zorlanıyor. Ve tıpkı Loid’in gerçek kimliğini gizlemesi gibi, “Diken Prenses” olarak bilinen bir yeraltı suikastçısı olan Yor ve insanların zihinlerini okuyabilen bir esper olan Anya’nın da kendi sırlarını ifşa etme planları yoktur. Bu mükemmel aile aldatma üzerine kurulmuş olsa da, Forger’lar yavaş yavaş birbirlerine duydukları sevginin her şeyden daha üstün olduğunu anlamaya başlarlar.

2. Kaguya-sama wa Kokurasetai: Ultra Romantic

Kaguya-sama wa Kokurasetai: Ultra Romantic

 

Shuchiin Akademisi’nin öğrenci konseyinin seçkin üyeleri, rekabetçi günlük maskaralıklarına devam ediyor. Konsey başkanı Miyuki Shirogane, her gün başkan yardımcısı Kaguya Shinomiya ile çatışıyor, her biri diğerini romantik aşklarını itiraf etmeleri için kandırmak için dişlerini ve çivilerini çakıyor. Kaguya, Shirogane ve diğer arkadaşlarına ısınırken, varlıklı, gergin ailesinin katı sınırları içinde mücadele eder ve soğuk varsayılan tavrına isyan eder.

Bu arada, konsey saymanı Yuu Ishigami, kendisine yeni bir güven aşılamaya yardımcı olan popüler bir üst sınıf öğrencisi olan Tsubame Koyasu’ya olan umutsuz aşkının ağırlığı altında acı çekiyor. En yeni öğrenci konseyi üyesi olan Miko Iino, kendi otoriter ahlaki kodunun üstesinden gelmeye çalışırken, kuralları çiğneyen Ishigami’ye daha da yakınlaşıyor.

İLGİLİ İÇERİKLER  İblis Avcısı Olabilecek 10 Attack on Titan Karakteri!

Shuchiin Akademisi’nde aşk daha da çiçek açarken, öğrenci konseyi memurları, yabancı arkadaşlarını giderek daha komik çatışmalara sürükler.

3. Kawaii dake ja Nai Shikimori-san

Kawaii dake ja Nai Shikimori-san

Yuu Izumi, birbiri ardına aksiliklerle dolu bir lise hayatı yaşıyor. Durum ne kadar olasılık dışı olursa olsun, talihsiz olaylar her fırsatta başına gelir. Böylesine korkunç bir şansa sahip olan Izumi, ikinci yılına aklında tek bir dilekle girer: sevecen kız arkadaşı Micchon Shikimori ile daha fazla zaman geçirmek.

Sevimli, atletik ve sevecen Shikimori, okullarında son derece popülerdir. Ama bir yıl önce çıkmaya başladıklarından beri, Izumi, aksi halde çok sevimli olan kız arkadaşının şaşırtıcı bir yanına tanık oldu: Gerektiğinde kız inanılmaz derecede havalı oluyor! Yüzünde hayranlık uyandıran bir bakışla onu korumak için oradayken talihsizliklerinden kolayca kaçınılır. Her yönden büyüleyici, kalbinin atmasını sağlamaktan asla vazgeçmiyor. Ne kadar talihsiz olursa olsun, Izumi, sevimli ama havalı Shikimori sayesinde kötü şans günlerinin sonunu göreceğine emin.

4. Kakkou no Iinazuke

Kakkou no Iinazuke

Çalışkan bir lise öğrencisi ve bir sosyal medya yıldızı olan Nagi Umino ve Erika Amano, doğumda değiş tokuş edildiklerini öğrenene kadar onları birbirine bağlayan hiçbir şeye sahip değildi. Ani haber her iki aileye de açıklandığında, ebeveynleri ne Nagi’nin ne de Erika’nın bilgisi olmadan çabucak bir teklif hazırlar: ikisini de gerçek ailelerine kavuşturmak ve herkesin mutluluğunu sağlamak için ikisi nişanlanmalıdır.

Bunu öğrendiklerinde Nagi ve Erika, ebeveynlerinin isteklerine uymayı reddederek bu saçma planı hemen reddederler. Ancak, hiçbir taraf geri adım atmaya istekli olmadığı için, ilişkilerinin nereye varacağını yalnızca zaman söyleyebilir.

5. Aharen-san wa Hakarenai

Aharen-san wa Hakarenai

Lisedeki ilk yılına başlayan Matsuboshi Raidou’nun tek istediği arkadaş edinmektir -sınıfta hemen yanında oturan sevimli, minik ve tatlı dilli Reina Aharen’den başlayarak. Raidou’dan habersiz, Reina da aynı duyguları paylaşıyor ama bir sorunu var. Garip ve çekingen olan Reina, bir kişiye yaklaşırken ne kadar samimi olması gerektiğini belirleyemez.

Reina’nın kişisel alanı ölçememesi nedeniyle, ikisi olası olmayan arkadaşlıklarını ateşlemek için mücadele ediyor, çünkü konuşmak gibi en basit görevler bile onlar için imkansız görünüyor. Ancak ikiliyi engelleyen sayısız ama anlamsız zorluğa rağmen, aşırı yaratıcı Raidou, anlaşılmaz Reina ile arkadaş olmak için ne gerekiyorsa yapacaktır.

İLGİLİ İÇERİKLER  Ana Karakterin Kahraman Olup Dünyayı Kurtardığı 10 Anime Önerileri!

6. Summertime Render

Summertime Render

Ebeveynlerinin ölümünden beri Shinpei Ajiro, Kofune ailesi ve iki kızı Mio ve Ushio ile birlikte yaşıyordu. Daha sonra Tokyo’daki eğitimine devam etmek için ana adasını terk etmesine rağmen, Shinpei, küçük bir kızı kurtarma girişimi sırasında Ushio trajik bir şekilde boğulduktan sonra geri döner. Cenaze sırasında, en iyi arkadaşı Ushio’nun boynunda bulunan morluklar hakkında onu bilgilendirir ve ölüm nedeni konusunda şüphe uyandırır.

Bir cinayet işlendiğinden şüphelenen Shinpei, son olayları yeniden değerlendirir, ancak garip olaylar yalnızca ortaya çıkmaya devam eder. Kaybolan insanlar ve diğer açıklanamayan olaylar, Mio’nun “Gölgeler” adlı varlıklara atıfta bulunan ve tamamen fantezi olmayabilecek eski bir halk masalını hatırlamasına neden olur. Güya, birinin Gölgesiyle karşılaşması, kişinin yaklaşan ölümünü önceden haber verir.

Hitogashima Adası’nın karanlık yüzüyle karşı karşıya kalan Shinpei, Ushio’nun son isteğini yerine getirmek için acımasız kaderine karşı duruyor: Mio’yu korumak.

7. Hataraku Maou-sama!!

Hataraku Maou-sama!!

Şeytan Kral Sadao,Kahraman Emilia tarafından kötü bir şekilde yenildikten sonra diğer dünyaya bir başka değişle modern Tokyo’ya gitmeye zorlanmıştır.Şeytan kralın sahip olduğu tek şey dünyayı fethetmek için gerekli yeteneklerdir.Yani şu anki durumda tamamen işe yaramaz gereksiz yetenekler… Bu yüzden yarı zamanlı olarak çalışıp kendi hayatını sürdürmek zorundadır.

8. Kanojo, Okarishimasu 2nd Season

Kanojo, Okarishimasu 2nd Season

Kazuya Kinoshita, 20 yaşında bir üniversite öğrencisidir ve harika bir kız arkadaşı vardır: parlak ve güneşli Mami Nanami. Ama aniden, yapmıyor. Mami hiçbir uyarıda bulunmadan ondan ayrılır ve onu tamamen kalbi kırık ve yalnız bırakır. Acısını dindirmek için çevrimiçi bir uygulama aracılığıyla kiralık bir kız arkadaş tutar. Eşi, eşsiz güzelliği ve sevimli tavrıyla Kazuya’nın sevgisini kazanmayı başaran Chizuru Mizuhara’dır.

Ancak diğer müşterilerin Chizuru ile yaşadığı benzer deneyimleri okuduktan sonra Kazuya, onun sıcak gülümsemesinin ve sevecen kişiliğinin sadece kalbiyle oynamak için bir hareket olduğuna inanıyor ve onu kötü değerlendiriyor. Öfkelenen Chizuru, utanmaz ikiyüzlülüğü için onu azarlar ve onun gerçek huyunu ve asabi benliğini ortaya çıkarır. Ancak bu tek taraflı alışveriş, Kazuya’nın büyükannesinin bayıldığını öğrendiğinde yarıda kesilir. Hastaneye koşarlar ve Kazuya’nın büyükannesini zaten iyi durumda bulurlar.

İLGİLİ İÇERİKLER  My Stepmom’s Daughter Is My Ex Fragmanı Yayımlandı!

Chizuru’nun varlığı karşısında şaşkına dönen bu kızın kim olabileceğini sorar. Bir dürtü üzerine, Kazuya derhal sevgili olduklarını ilan eder ve Chizuru’yu bu rolü oynamaya zorlar. Ancak Kazuya, Mami ile olan önceki ilişkisine hâlâ takılı kalmamışken, bu zor müşteri ve isteksiz kiralık kız arkadaşı, işlerini ne kadar sürdürebilir?

9. Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e (TV) 2nd Season

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e (TV) 2nd Season

Tokyo Metropolitan İleri Yetiştirme Lisesi bir cennet gibi görünüyor, ancak gerçekte aşırı bir meritokrasi. Başarısızlar sınıfında Kiyotaka, daha yükseğe çıkmak isteyen Suzune ile çalışmaya başladı. Issız bir adada bir hayatta kalma testinden sonra, lüks bir yolcu gemisinin tadını çıkarırlar, ancak yeni bir sınıf karıştırma testi başlayacak! Sınıfınız için mi, grubunuz için mi yoksa kendiniz için mi çalışacaksınız?

10. Yofukashi no Uta

Yofukashi no Uta

Kou Yamori yüzeyde tipik bir ortaokul öğrencisi gibi görünüyor. Derslerinde nispeten iyi ve sınıf arkadaşlarıyla arkadaş canlısı, bu görünümü korumak için çok çaba sarf ediyor. Ancak bir gün, numara yapmayı bırakmaya karar verir ve okulu bırakır, gündüz enerjisi için çıkış yolu bulamamasından dolayı uykusuzluk geliştirir. Geceleri tek başına yürüyüşe çıktığında, kendini biraz daha iyi hissediyor, ancak uyuyamama durumunun ciddi bir sorun olarak görülmesi gerektiğini biliyor.

Böyle bir yürüyüşte Kou, uykusuzluğunun nedenini teşhis eden tuhaf bir kız olan Nazuna Nanakusa ile tanışır: Hayatında değişiklikler yapmasına rağmen, hala gerçek özgürlüğü deneyimlemekten kendini alıkoymaktadır. Uyanma saatlerini nasıl geçirdiğinden memnun olmadıkça uyuyamayacağını söylüyor. Mevcut endişelerini çözmüş gibi göründüğünde, Nazuna şiltesini paylaşmak için onu dairesine davet eder. Bir süre sonra, sadece baygın numarası yaptığının farkında olmadan, ona doğru eğilir ve boynunu ısırır!

En İyi Anime Listesi 2022 Tam Liste:

  1. Spy x Family
  2. Kaguya-sama wa Kokurasetai: Ultra Romantic
  3. Kawaii dake ja Nai Shikimori-san
  4. Kakkou no Iinazuke
  5. Aharen-san wa Hakarenai
  6. Summertime Render
  7. Hataraku Maou-sama!!
  8. Kanojo, Okarishimasu 2nd Season
  9. Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e (TV) 2nd Season
  10. Yofukashi no Uta

Anime Kaynakları: MyAnimeList

Okuduğunuz için çok teşekkürler, diğer listelerimizde görüşmek üzere. Öneri yapmak için discord adresimize gelebilirsiniz. Ayrıca siz de “Yazı Oluştur” kısmından liste oluşturabilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Yazar Rapture

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

The Magical Revolution of the Reincarnated Princess Noveli 2023’te Anime Oluyor!

The Magical Revolution of the Reincarnated Princess Noveli 2023’te Anime Oluyor!

Ana Karakterin Kahraman Olup Dünyayı Kurtardığı 10 Anime Önerileri!

Ana Karakterin Kahraman Olup Dünyayı Kurtardığı 10 Anime Önerileri!