Hajime Segawa ve Takeru Kirishima Shōnen Ace’de Yeni Manga Başlattı!

Sıradaki içerik:

Hajime Segawa ve Takeru Kirishima Shōnen Ace’de Yeni Manga Başlattı!

e
sv

Mutlaka Okumanız Gereken 10 Manhwa Önerileri!

240 okunma — 06 Temmuz 2022 00:24
Mutlaka Okumanız Gereken 10 Manhwa Önerileri!

Yeni kategorimiz olan manhwa önerileri kategorimize hoşgeldiniz. Bu ve bu gibi makalelerde siz okuyuculara en iyi manhwaları sunmayı hedefliyoruz!

Çoğu anime hayranı, neredeyse tüm bilinen animelerin uyarlandığı Japon çizgi romanları olan mangadan haberdardır. Ancak manga okuyucuların bir çoğu, manhwa hakkında pek bir şey bilmiyor. Bu çizgi romanlar Güney Kore’den geliyor ve temaları ve sanatı manganınkine oldukça benzer olsa da, bazı farklılıklar var.

Manhwalar, normal olarak okunan metni (soldan sağa) ve tüm çizgi romanların renkli olmasını içerirler. Korece metinleri merak eden ama nereden başlayacağını bilemeyen hayranlar, bu makale tam size göre. Anime/manga depo sitesi MyAnimeList’ten en popüler 10 manhwa’ya bir göz atın derim!

10. Noblesse (8.34)

Noblesse Türkçe Manhwa

Cadis Etrama Di Raizel “Rai” 820 yıl sonra uykusundan uyanan bir vampirdir. Kendisini 21. yüzyıla alıştırmak için arkadaşı Frankenstein’dan yardım ister. Artık bir okul müdürü olan Frankenstein, normal bir hayatın nasıl olduğunu görebilmek için Rai’yi öğrenci olarak kaydeder.

Rai’nin geçmişi peşini bırakmaz ve en derin sırlarını sevdiklerine ifşa etmekle tehdit ettiğinden, hiçbir şey planlandığı gibi gitmez.

9. Something About Us (8.37)

Something About Us türkçe manhwa

Bu manhwa özünde iki üniversite öğrencisi, Woojin ve Gayoung arasındaki romantizme odaklanan bir shoujodur. Konusu ve sonu oldukça tahmin edilebilir olsa da, bu manhwa’yı öne çıkaran şey, içinde insan ilişkilerinin işlenme şeklidir.

Çok az gereksiz drama var, ancak çok fazla endişeli, olgun ve olgunlaşmamış karakter ve benzer durumlara konulduğunda gerçek hayattaki insanlar gibi davranan bazı karakterler var.

8. Annarasumanara (8.43)

Annarasumanara türkçe manhwa

Gerilim veya ürkütücü hikayelerden hoşlananlar için mutlaka okunması gereken bir manhwa. Ortam, gizemli bir sihirbazın yaşadığına dair söylentilerin bulunduğu terk edilmiş bir eğlence parkıdır. Kendini sadece gerçek sihri deneyimlemek isteyenlere ifşa eder.

Bir gün Yoon Ah-ee tesadüfen orayı ziyaret eder ve sihirbazla karşılaşmasının hayatını nasıl sonsuza dek değiştireceği hakkında hiçbir fikri yoktur. Düşündürücü, felsefi ve derinden duygusal, bu sizi sonuna kadar tahmin etmeye devam edecek.

7. The Breaker: New Waves (8.46)

The Breaker: New Waves türkçe manhwa

Bu, The Breaker manhwa’nın devamı niteliğindedir. Bunu bilmeyenler, ayarını daha iyi anlamak için aşağıya kaydırmalıdır. Shioon’un ustası dövüş sanatları yapamayınca normal bir hayat yaşamaya karar verir.

6. The Horizon (8.47)

The Horizon türkçe manhwa

Bu drama dizisi, bir savaşın ortasında tanışan iki yetim çocuğun hayatları etrafında dönüyor. Birbirlerinden başka güvenecek kimseleri olmadığı için savaştan olabildiğince uzaklaşmaya karar verirler.

Ancak bunu yaptıktan sonra ne yapacaklarını bilemediklerini fark ederler. Yiyecek ya da para olmadan, hatta akıllarında bir hedef bile olmayan bu çocuklar, her günü olduğu gibi alıyor.

5. The Breaker (8.53)

The Breaker manhwa önerileri

Breaker, arka planında dövüş sanatları olan bir açık ve kapalı shounen dizisidir. Shioon okulda her gün zorbalığa uğrayan bir ezik. Bir gün Chun Woo adında bir adamın kendisini bir grup korkutucu adama karşı savunmasını izler.

Bir anda hepsi yerdedir ve o zaman Shioon ona dövüş sanatlarını öğretmesi için şantaj yapar. Ancak bu genç çocuk, dövüş sanatları dünyasının derinliklerinde neyin gizlendiğini bilmiyor.

4. Bastard (8.64)

Bastard manhwa önerileri

Seon Jin babasından çok korkar. Çoğu insana dürüst bir baba ve vatandaş olarak görünür, ancak Jin gerçek karanlığını bilir. Babası Jin’in hoşlandığı kız Yoon Kyun ile ilgilenmeye başlayana kadar bunu görmezden gelir.

Şimdi, Jin bir seçim yapmakla karşı karşıyadır – her zaman olduğu gibi korkak olmak ya da babasını ifşa etmek ve onun şeytani yaşam tarzına kapılmak. Korkak Jin hangi seçimi yapacak?

3. Who Made Me A Princess (8.66)

Who Made Me A Princess manhwa önerileri

Japonya’dan genç bir kadın uyandığında kendini bir Japon masalındaki Athanasia de Alger Obelia olarak doğmuş olarak bulur. Athanasia’nın hikayesinin nasıl bittiğini bildiğinden, elinden geldiğince çok trajediden kaçınmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır.

En büyük düşmanının babası olduğunu sanıyordu ama kız kardeşi Jennette’in gerçekte ne kadar kötü biri olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu. Yalan, aldatma, güç ve siyaset ağına yakalanan bu genç kız hayatta kalabilecek mi?

2. Tower Of God (8.68)

Tower Of God manhwa önerileri

Bu manhwa, Made in Abyss’inkine benzer bir olay örgüsüne sahiptir. Genç Bam, Kule’ye tırmanmaya giderken Rachel’ı kaybeder. Daha sonra kendisi tırmanmaya ve her şeyin dibine inmeye karar verir. Ancak oraya vardığında ne kadar hazırlıksız olduğunu kısa sürede anlar.

Burası vahşi canavarlar, kötü insanlar ve eski sırlarla dolu. Her şeyin ortasında kalan Bam, Rachel ile tekrar bir araya gelebilecek mi?

1. Solo Leveling (8.93)

Solo Leveling manhwa önerileri

Bu manhwa, sihrin norm haline geldiği bir ülkede geçiyor. Sıradan insanlar artık canavarlarla savaşan ve zaferleri için para kazanan süper insanlar. Sung Jin-Woo böyle bir Avcı ama bir dövüşçü olarak son derece zayıf.

Bir gün, Sung Jin-Woo’dan imkansız bir eğitim programını tamamlaması veya korkunç sonuçlarla yüzleşmesi istenir. Başlangıçta tereddüt eden genç çocuk şimdi buna dünyanın en güçlü Avcısı olmasına yardımcı olabilecek bir fırsat olarak bakmayı seçiyor.

Manhwa Önerileri Tam Liste

 1. Solo Leveling
 2. Tower of God
 3. Who Made Me A Princess
 4. Bastard
 5. The Breaker
 6. The Horizon
 7. The Breaker: New Waves
 8. Annarasumanara
 9. Something About Us
 10. Noblesse

Kaynak: MyAnimeList

Ayrıca yeni açılan ansiklopedi bölümümüze bakabilirsiniz: Tıkla ve Ansiklopedi’ye git!

Benzer İçerikler
 • Dısqus Yorumlar