içinde , ,

Record of Ragnarok II Anime’sinin 2. Part’ı 20 Ekim’de Japonya’da TV’de Yayımlanıyor!

Anime görselini ve ek oyuncu kadrosu açıklandı!

Record of Ragnarok II Anime'sinin 2. Part'ı 20 Ekim'de Japonya'da TV'de Yayımlanıyor!

Shinya Umemura, Ajichika ve Takumi Fukui’nin Record of Ragnarok (Shūmatsu no Walküre) mangasının ikinci sezon animesi Record of Ragnarok II‘nin resmi web sitesi Cuma günü sezonun ikinci bölümünün (11-15. bölüm) 20 Ekim’de Japonya’da Tokyo MX, MBS ve BS11‘de yayınlanacağını açıkladı. Web sitesi ayrıca Kaito Ishikawa‘nın Qin Shi Huang‘ı canlandırdığını da doğruladı.

Record of Ragnarok 2
© アジチカ・梅村真也・フクイタクミ/コアミックス, 終末のワルキューレⅡ製作委員会

Animenin ikinci part’ı (11-15. bölümler) 12 Temmuz’da Netflix‘te yayınlandı. İkinci part aşağıdaki oyuncuları ekliyor:

  • Hajun rolünde Tetsu Inada
  • Hades rolünde Ryotaro Okiayu
  • Beelzebub rolünde Daisuke Namikawa

Animenin ilk 10 bölümünün prömiyeri 26 Ocak’ta Netflix’te yapıldı. Record of Ragnarok II‘nin ilk bölümü 14 Nisan’da Japonya’da TV’de gösterime girdi.

Masao Ookubo (Onegai My Melody Yū & Ai, Gekijōban PriPara: Mi~nna de Kagayake! Kirarin Star Live) Graphinica ve Yumeta Company‘de ikinci sezonu yönetmek üzere geri dönüyor. Kazuyuki Fudeyasu (Bungo Stray Dogs Wan!, By the Grace of the Gods) yine Yuka Yamada (Aikatsu!) ile birlikte serinin kompozisyonunu üstleniyor. Masaki Satō karakterleri tasarlamak ve Yasuharu Takanashi (Fairy Tail, Boruto: Naruto Next Generations) müzikleri bestelemek için geri dönüyor. Yasunori Ebina (Naruto) yine ses yönetmenliğini üstleniyor.

İlk sezon, Haziran 2021’de tüm dünyada yalnızca Netflix’te yayınlandı. Warner Bros Japonya animeyi şöyle anlatıyor:

7 milyon Yıllık İnsan Uygarlığı sona eriyor… Her 1000 yılda bir, dünyanın tüm Tanrıları “İnsanlığın Hayatta Kalması Konferansı “na katılmak üzere cennette toplanır. Tüm Tanrılar, geçmişteki aptalca davranışları nedeniyle insanlığın nihai sonunu getirme konusunda hemfikirdir ancak nihai karar verilmeden önce, 13 Valkyrie kız kardeşin en büyüğü olan Brunhild bir itirazda bulunur.

İLGİLİ İÇERİKLER  Gojo Satoru Nasıl Uçuyor? Açıklandı!

“İşleri renklendirmek için neden insanları test etmiyorsunuz?”

Onun önerisi, “Ragnarok” olarak da bilinen, dünyadaki tüm Tanrıların ve tüm insanlık tarihindeki şampiyonların bire bir savaşa girdiği Tanrı İnsanlığa Karşı final mücadelesinin yapılmasıydı. Bu 13 savaştan 7 tanesini kazanan ilk takım galip gelecek.

İnsanların Tanrılara karşı kazanması neredeyse imkânsız görünmektedir. Tanrılar onları küçümsese de Brunhild daha da kışkırtır;

“Korkuyor musun?”

Bu, Tanrıların sinirlerine dokunur ve onun teklifini öfkeyle kabul ederler. Bu nedenle Brunhild ve kız kardeşleri insanlık tarihinin en güçlü 13 şampiyonunu seçmek zorundadır.

İnsanlar Tanrıları aşıp nihai sona bir dur diyebilecekler mi?

Cennet ve dünya arasındaki eskatolojik savaşlar nihayet başlıyor!

Shūmatsu no Walküre mangası Kasım 2017’de Comic Zenon dergisinde yayımlandı. Umemura hikâyeyi yazarken, Ajichika çizimleri yapıyor. Fukui kompozisyon için kredilendirildi.

Ryo Fu Hō Sen Hishōden (The Legend of Lu Bu Fengxiang The Flying General) spinoff’u Ekim 2019’da Comic Zenon’da başladı ve Aralık 2022’de yedinci cildinde sona erdi.

Kaynak: Record of Ragnarok II animesinin websitesiComic Natalie

Ne düşünüyorsun?

Yazar Rapture

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

The Faraway Paladin: The Lord of Rust Mountain Anime'sinin 2. Tanıtım Videosu Açılış ve Kapanış Temaları Yayımlandı!

The Faraway Paladin: The Lord of Rust Mountain Anime’sinin 2. Tanıtım Videosu Açılış ve Kapanış Temaları Yayımlandı!

Naoko Kodama Yeni Yuri Manga'sını 15 Eylül'de Yayımlıyor!

Naoko Kodama Yeni Yuri Manga’sını 15 Eylül’de Yayımlıyor!